Industry Independent: virtuální veletrh Výroba forem


Industry Independent

Zpravodajský portál pro průmysl bez reklam a bez PR

 

Pohádka o jednom splněném snu aneb

Jak to celé začalo a proč

Žili byli dva přátelé, říkejme jim Vlastimil a Andrea, a ti se jednoho studeného listopadového večera roku 2019 sešli v hospodě u piva a místo politiky lamentovali nad tím, v jakém žalostném stavu se nacházejí současná odborná média. Že jsou závislá na přijmech z reklamy a PR, příjmy z předplatného už v podstatě nejsou žádné a že se z nich pomalu, ale jistě stávají pouhé nosiče reklamy. Že dobrých redaktorů je málo a i ti, co jsou, nemohou rozvinout svůj talent ve zpracovávání zajímavých témat, nýbrž se musejí věnovat marketingu a suplovat práci PR agentur. (Byl listopad, venku tma a pochmurno, tak se nedivte, že to viděli takto černě.) No a ti dva se po pár dalších pivech domluvili, že lepší než lamentovat je něco udělat. Například začít vydávat vlastní internetový časopis. A bylo to venku.

Celé to ale vlastně začalo ještě o pár hodin dřív, kdy si Andrea dala své první pivo ten den s jedním šarmantním Italem – říkejme mu Gian Paolo, zkráceně G.P. A G.P. ji řekl: „Víš, co je v životě nejdůležitější? Mít vizi. A nebát se ji zrealizovat.“ Andrea moc nevydrží, svou špatnou tolerancí alkoholu je celkem známá, takže ji už toto první pivo „odbouralo“ natolik, že přestala zvažovat, co je reálné, rozumné, perspektivní apod., a co naopak ne, vytáhla z kapsy mobil a vytočila Vlastimila. A dál už to znáte...

Vize ani odvaha jim nechyběly, začali snovat plány. Byly odvážné, originální a pochopitelně nákladné. Brzy pochopili, že to sami nezvládnou. Začali přemýšlet, koho k tomuto projektu přizvat. Protože od samého začátku bylo jasné, že to bude projekt digitální, a pokud se povede vše, co si vysnili, i designově a programátorsky náročný, vyšlo jim, že potřebují do party ostříleného IT specialistu se zkušenostmi s tvorbou a provozováním webů, webovým designem, optimalizací a prací s databázemi. V tom okamžiku už měla Andrea před očima jediného chlapa, o kterém věděla, že ho chce. Říkejme mu Hynek. A Hynek souhlasil! Čtyřlístek odvážných pak ještě doplnil Laci, který je machr přes překlady, tlumočení a řízení mezinárodních projektů. A dokonce se specializací na průmysl. Takže opět ten pravý. Tři muži, kteří se před tím vůbec neznali, a jedna žena, která je naopak znala všechny, se dali dohromady a pustili se do práce.

Dva roky utekly jako voda. Za tu dobu si naši čtyři hrdinové prošli bezpočtem slepých uliček, několikrát museli kompletně změnit plány (kvůli covidu a jiným potvorám, které jim zkřížily cestu), zažili si krize pracovní i osobní, utratili spousty peněz, nabrali časový skluz, ale nevzdali to. A díky tomu je portál Industry Independent tu a má se čile k světu.

Pro koho je tento portál určen?

 

Kdo pro vás články na I.I. píše?

Ing. Andrea Cejnarová, M.A., Ph.D.,

vystudovala jaderně-chemické inženýrství, filosofii přírodních věd a doktorát získala v oboru obecné fyziky. Několik let pracovala ve výzkumu v oblasti aplikované fyziky, poté strávila několik let v průmyslových firmách a v letech 2012–2019 působila jako šéfredaktorka Technického týdeníku. V současné době se věnuje především tématům Průmyslu 4.0 a managementu technologií, které přednáší a školí. V centru jejího zájmu je rovněž transfer technologií a řízení inovací, kterým se věnuje v rámci svého pracovního úvazku na ELI Beamlines na pozici business development manager. Je jedním ze zakladatelů projektu Industry Independent a od samého začátku tento projekt nejen řídí, ale také do něj aktivně přispívá.

Mgr. Josef Tuček

studoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově v Praze a mikroekonomii, ekonomii přírodních zdrojů a mezinárodní politiku v oblasti životního prostředí na Harvardově univerzitě v Cambridgi (USA). Dlouhodobě píše především o nových vědeckých, technických, medicínských či ekologických poznatcích. Byl reportérem a komentátorem, později pak vedoucím vědeckých sekcí v MF DnesHospodářských novináchAktuálně.czLidových novinách. Za odbornou publicistiku získal cenu Česká hlava v projektu zaměřeném na podporu vědecké a technické inteligence.

 

Mgr. Petr Jechort

vystudoval historii a filosofii na Univerzitě Karlově v Praze. Po pár letech, které strávil v oboru, se vydal na dráhu žurnalistiky, ve které působí dodnes. Pracoval v Lidových novinách, v Dopravních novinách, a především pak v Technickém týdeníku a v časopisu Technik, kde byl dlouhá léta odborným redaktorem. Praxi získal i jako copywriter a administrátor webů. V současnosti se jeho jméno objevuje především na portále emovio, který se zaměřuje na udržitelnou mobilitu a související témata.